Krisevarsel….bra at det funker.

Vil ikke skremme, og det gikk bra, men hektisk da det sto på. Jeg befant meg på Christiania Teater da det skjedde. Det var bortimot midt i teaterstykket «En sporvogn til begjær». Nøyaktig tidspunkt var tirsdag klokka 19:48. Ser det på meldinga. Jeg slår så klart alltid av lyden på telefonen når jeg befinner meg på slike steder. Men i visse tilfeller hjelper ikke det. For å unngå noen som helst form for kontakt inn og ut bør man enten slå av telefonen eller sette den i flymodus. Det fikk jeg erfare denne kvelden.
Du kjenner sikkert også til de nødvarslene som sendes ut av politiet eller sivilforsvaret når systemet testes. Nå var det ikke test. Det brant i et industriområde på Ryen, og politiet valgte å sende ut nødmelding til alle som kunne bli berørt av den farlige røyken.
Der ulte telefonen min noe så gæli der jeg satt i teatersalen. Jeg visste at lyden var slått av, så skjønte ingenting før jeg så meldinga, samt hørte uling fra alle de andre telefonene i salen. Eller nesten alle. De som hadde satt på flymodus fikk ikke meldinga….og ulinga.
Det var så ille med lyd at forestillingen ble stoppet. Skuespillerene satte i gang igjen etter 5 minutter. Og forestillingen fikk heldigvis foregå uforstyrret resten.
Og farlig røyk var det ikke der vi befant oss. Var for langt unna. Men veldig bra at varslingssystemet funker og at vi får beskjed i krisesituasjoner. 

Førpremiere med høy kjendisfaktor i salen.
Det vart teater til besvær, og ikke sporvogn til begjær

4 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg