Veldig fint på terrassen om dagene nå. Sol, varmt, lett bris og jeg sitter i skyggen. Later meg egentlig. Men nok å foreta meg. Sysler jeg synes er moro. Blogger, redigerer bilder, leser bok. Spiser utpå der også. Nå skriver jeg om i går…..Litt for tidlig i dag ennå…..
Leser mye i ei bok, for den er så spennende. Hekneveven av Lars Mytting. Det er bok nummer to i trilogien. Først Søsterklokkene, så Hekneveven og til slutt Skråpånatta. Kan vel si at jeg er halvveis i trilogien.
Søsterklokkene var drivende god. Imponerende forfatterkunst. Midtveis i Hekneveven. Starta så fort jeg var ferdig med nummer en. Like bra. Er så sopennende og fengende lesning at jeg må tvinge meg sjøl til å legge den fra meg av og til. Må jo både spise, ordne andre ting og ikke minst må Barney få turene sine.
Det starta med Vårofferet. Det ga mersmak å lese forfatteren Lars Mytting. Ble introdusert for bøkene hans via bokringen vår.
Søsterklokkene, Vårofferet og minibibliotek
Åssen var egentlig boka?
Egentlig ganske rolig utpå terrassen, men så klart litt liv er det.
Noen lyder er bedre enn andre. Fuglekvitter og barnelatter i det fjerne. Vinden suser i trærne. På grunn av vinddraget fra sør hører jeg også trikkene som kommer og går der nede i lia.
Det som var litt irriterende en halvtimes tid i går ettermiddag, var noen andre lyder. Kråka som ikke ville gi seg med å bråke oppi det store kastanjetreet, hunden som bjeffa intenst lenger borti gata og en bråkete moped. Alt hang kanskje sammen. Den første ble irritert på den andre som bjeffa, og den igjen kanskje på grunn av den trimma motoren. Men det ga seg. Måtte bare hysje på Barney i tillegg, da han absolutt skulle svare gneldrebikkja.
Da var det greiest å gå inn for å lage litt middagsmat så lenge. Var kanskje litt HANGRY også, i og med at jeg reagerte slik. En kombinasjon av sult og irritasjon. Sult framkaller irritasjon hos meg, hvis det er noe å irritere seg over akkurat da. Er ikke bare positiv, vettu. I tillegg hadde jeg friskt i minne hendelsen fra dagen før med den helsikes flåtten. Har roet seg oppi huet mitt med den episoden nå, sjøl om det fortsatt er et synlig bevis hvis jeg bretter opp buksebenet.
Om flåtthelvete og etterpåklokskap
Og bøkene?
Veldig bra, som sagt.
Har du lest noen av dem?
Denne serien har jeg også skrevet msnge innlegg om på bloggen.
Utrolig bra skrevet 😀😀😀
Ja, de er så innmari fine. Gleder meg til resten av Hekneveven, og så er det rett på Skråpånatta etterpå.