Beste isen…… og kurparken i Hjo

Mariestad er godt nok det, men artig med utflukt til andre steder også når jeg først er på disse kanter. I forrige innlegg skrev jeg om Loppis i Tidan,
Vi hadde altså tatt bilen østover fra Mariestad ved Vänern mot det lille stedet Tidan.
Da vi var ferdig med loppemarkedet der, dro vi videre østover mot Sveriges nest største innsjø Vättern og byen Hjo, som også er kjent under navnet «trebyen» på grunn av sine godt bevarte trehus og en sjarmerende gamleby. Byen har en rik historie som kursted og i Stadsparken befinner det seg godt bevarte kurhus og paviljonger fra 1800-tallet, men på andre siden av byen langsmed vannet er det trehus helt tilbake til 1400-tallet.
Nettstedet Västsverige skiver om byen Hjo
♦️
Men før vi tok turen gjennom Stadsparken, bestemte vi oss for å spise is, på impuls. Det var tilfeldig at vi kom forbi akkurat denne iskiosken. Hadde de sorbet? Jada, men bare en type. Det var rabarbra. Hørtes forfriskende og godt ut. Den var faktisk veldig god. Men det som gjorde opplevelsen ekstra var kjeksen som iskulene var putta oppi. Som du ser på bildet stekte de «strutar». Altså kremmerhus ala krumkaker, men litt tykkere enn våre krumkaker. Den kjeksen var bare SÅ god, og sammen med rabarbrasorbeten vart det himmelsk. Tror faktisk det er den beste isopplevelsen jeg har hatt.
PS
Isen var så god at jeg ikke «rakk» å ta bilde av den😅

4 kommentarer

    1. Hjo er en perle på vestsiden av bryteren. Har vært der flere ganger med husbilen. Har en bra caming der som trekker masse campinggjester🚲Om høsten bruker det å være marked med utrolig masse mennesker.

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg