Er jeg på rett sted?


Det å være på rett sted, og særlig til rett tid, kan bli en fin opplevelse. Nå tror jeg ikke at det akkurat er det Utifriluft-Margrethe mener med helgeutfordringen hun har gitt oss. Men så klart at vi kan tolke det som vi vil, tenker jeg. Men uansett har jeg sett at hun har lagt ut et bilde av seg sjøl på fjellet, og jeg vet at det er omgivelser hun trives veldig godt i. Så det blir vel noe i den duren her også. Jeg bør vel kanskje sjøl være til stede på bildet, og føle meg vel.
«Deg på rett sted», ga Utifriluft meg som Helgeutfordring
Det kan være mange steder hvor jeg føler at jeg er på riktig sted, og det har så klart variert opp gjennom. Akkurat nå føler jeg i hvert fall at jeg absolutt bor på riktig sted, med barn og barnebarn i nærheten og koselige naboer. Veldig viktig for meg med Sønn og Datter, så da setter jeg rett og slett inn et bilde av oss fra Roma i oktober 2022.
Forøvrig er det heller ikke et dumt sted å være, så absolutt rett sted det. Var jo der igjen i februar i år også.

Dessuten må jeg ikke glemme skjønne Barney som betyr veldig mye for meg. Derfor et bilde av ham og meg på en kafé i nærområdet her.
Så egentlig kan jeg konkludere med at uttrykket «meg på rett sted» er avhengig av hvem jeg er sammen med også, og altså egentlig uavhengig av sted. 


Alt fra Romaturen 2025
Roma 2022

8 kommentarer

Siste innlegg