Jeg er så imponert!


For et fantastisk bygg. Jeg er så imponert over det arkitektoniske arbeidet. Det dreier seg om Deichman bibliotek i Bjørvika, Oslo. Jeg har endelig kommet meg dit, og det var jammen på tide. Andre gang nå. Var der for en måned siden også, da jeg skulle låne en bok. I dag var det tid for å levere den tilbake.

Forrige gang var jeg bare innom inngangspartiet i 1.etasje og underetasjen hvor boka befant seg, og rakk hjem med trikken på samme billett som jeg ankom med. Altså under en time.
Billig og rask moro
Nå ville jeg se meg rundt da jeg var der igjen i formiddag. Hadde på forhånd sjekket på nettstedet til Deichman at de hadde de to bøkene jeg ville låne. I den jungelen av bøker som befinner seg der, kan det være vanskelig å finne to spesifikke bøker, men jeg fikk det til helt alene, for grei beskrivelse via elektronisk kart på nettet viser vei.
Wikipedia om nye Deichman bibliotek i Bjørvika, Oslo.

Og rulletrapper førte meg oppover i etasjene i det åpne landskapet. Fantastisk arkitektur som både er estetisk brilliant og veldig funksjonelt. Jeg ble faktisk like imponert som når jeg besøker fine katedraler i utlandet. Det moderne kan også være vakkert. Det er seks etasjer i Deichman Bjørvika, Oslos hovedbibliotek.
Deichman Bjørvika 

4 kommentarer

Siste innlegg