Blir rene gåta dette her, men så er det slik at du ser bildet, da. Så jeg ødela mystikken…..
Jeg nevnte det så vidt i et tidligere blogginnlegg.
Kunst, stilleben, eller bare ER det slik?
Der var det hovedsakelig ny WC og varmtvannsbereder som var i fokus. De gamle vart nemlig bytta ut med nyanskaffelsene. Rørleggeren var på besøk.
I dag formiddag kom han og en til hit igjen. Nå hadde det bestilte dusjkabinettet kommet til lager og de var klare for å montere det på badet mitt.
♦️
Men først måtte det gamle droget ut, eller tidsmaskina som en besøkende tidligere kalte det. Artig.
To rørleggere jobbet med saken.
Det har altså stått her siden jeg kjøpte leiligheta for fire og et halvt år sida, og lenge før det også. Det er veldig spesielt og stort.
Det var flere muligheter for dusjing inni der. Fra taket, fra hånddusj og massasjestråler fra veggen. Og tror faktisk det var noe mer også, som jeg aldri utforska.
♦️
I tillegg er det lys, speil, badekar, telefon (sikkert for fasttelefon) og radio.
Ikke måte på. Aldri brukt annet enn dusjen, men Sønnen min fikk radioen til å virke da vi testa alle knappene og håndtakene her en gang.
Høres fryktelig fint og avansert ut dette droget, men jeg vil ha noe enklere, og dessuten begynte håndtaket som regulerer hvor vannet skal komme, å krangle. Så da gjorde jeg kort prosess og gikk for utskifting av både WC, varmtvannsbereder og dusjkabinett.
Bedre plass blir det på badet også. Ikke dumt det heller….
Et eksemplar av tidsmaskinen din står på badet her i Drømmehuset. Har ikke telefon da, men hadde radio til man slutta å sende NRK på FM bandet..
Kjøpt og installert i 2007.da vi kjøpte huset.
Oj, det finnes flere🤪 Da er nok dette også fra 2007 cirka, for vet at badet ble pussa opp litt da. 13 år før jeg flytta hit🤗 Sønnen fikk radioen til å funke, for en del lokale radiokanaler kan fortsatt tas inn🤓
Noe sånt har jeg ikke sett før. Kan forstå at det blir godt å få inn noe som tar litt mindre plass, og er mer praktisk 😉 God klem <3
Ja, den har fungert bra hittil, men greit med et «normalt» dusjkabinett😅
Det er nok kjøpt på Netthandelen i sin tid.
😅
Nei ut med tidsmaskinen og inn med noe enklere 😀
Ja, nå vart det til og med enklere å dusje😉
Jeg håpet – kun basert i overskriften – at dette ville være en skandaløs historie om skilsmisse. Du vet hvordan “publikum” er. Men når det kommer til håndverkere og deres mysterier har jeg jobbet så mye med sånne ting at jeg bare gjesper, nesten uansett hva som skjer. Det meste lar seg jo ordne med noen godt plasserte bestikkelser.
Lurt med en clickbait av og til, ikke sant?😉 Vart i hvert fall fornøyd med jobben deres, og etterpå kunne jeg feire bursdagen min med barna på by’n😅
Litt av en maskin du hadde der på badet 🤪
Ja, den var voldsomt stor😅